XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 31 LIPCA 2022 ROKU

  1. Jutro, w poniedziałek, rozpoczyna się sierpień, który jest miesiącem modlitw o trzeźwość narodu. Sierpień tradycyjnie jest miesiącem abstynencji podejmowanej w tym roku pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”. 
  2. Dziękuję wszystkim parafianom którzy przed tygodniem wsparli swoimi datkami Akcję św. Krzysztof. Zebrana kwota 1660 zł została przekazana fundacji MIVA POLSKA i zasiliła fundusz przeznaczony na środki transportu dla polskich misjonarzy. Bóg zapłać! 
  3. Jutro 1 sierpnia – będziemy obchodzić 78. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Godzinę „W” przypomną nam dzwony bijące w kościele o g. 17-tej. O tej godzinie rozpoczniemy naszą modlitwę wypominkową. Podczas Mszy świętej wieczornej pomodlimy się za poległych powstańców oraz ludność cywilną Warszawy, która zginęła podczas powstania. 
  4. Od środy w naszym kościele będzie sprawowana tylko wieczorna Msza święta. Msza święta poranna powróci po 15-tym sierpnia. 
  5. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja eucharystyczna rozpocznie się o g. 17-tej. W pierwszy piątek miesiąca adoracja i możliwość świętej spowiedzi pierwszopiątkowej również od g. 17-tej. Będzie to także dzień modlitwy nowennowej do Bł. Matki Marceliny – po modlitwie po Komunii świętej intencje wpisane do księgi intencji, a po nowennie adoracja Eucharystyczna do g. 21.00. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o g. 17-tej. Sobota będzie jednocześnie świętem Przemienienia Pańskiego. 
  6. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny” oraz „Idziemy”.

Dzisiaj jest

sobota,
13 sierpnia 2022

(225. dzień roku)

Święta

Sobota, XIX Tydzień zwykły
Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. Najśw. Maryi Panny w sob. albo wsp. św. męcz. Poncjana, papieża, i Hipolita, prezb.