II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 LUTEGO 2021 ROKU

  1. II Niedziela Wielkiego Postu Ad Gentes w tym roku obchodzona jest pod hasłem „Żyjmy Eucharystią”. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Dzisiaj ofiara do puszek jest przeznaczona na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes, które działa przy Komisji Episkopatu Polski d/s Misji. 
  2. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca, wypominki za zmarłych o g. 17-tej 
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracje eucharystyczne będą się rozpoczynać od g. 17-tej. W piątek możliwość spowiedzi świętej od g. 17-tej. Od 19-tej adoracja eucharystyczna, która zakończy się o g. 21.00. Również w piątek na zakończenie wieczornej Mszy świętej nowenna do Bł. Marceliny Darowskiej. Pamiętajmy o intencjach modlitewnych wpisywanych do księgi intencji naszej Patronki. 
  4. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, podobnie jak w latach ubiegłych, można składać do skarbony pod figurą św. Jana Nepomucena. Msza święta w intencji ofiarodawców na kwiaty zostanie odprawiona w Wielką Sobotę. 
  5. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dla dzieci o g. 16.30, a dla wszystkich o g. 17.15. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwach Gorzkich Żali, z kazaniem pasyjnym o g. 17-tej. 
  6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu tj. 21 marca. Przeprowadzi je dla nas ks. prof. Tomasz Stępień z Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego. O szczegółach poinformuję przed rozpoczęciem rekolekcji. 
  7. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny” oraz „Idziemy”.

Dzisiaj jest

niedziela,
28 lutego 2021

(59. dzień roku)

Święta

Niedziela, II Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, I
Druga Niedziela Wielkiego Postu