I NIEDZIELA ADWENTU 27 LISTOPADA 2022 ROKU

1. Przed tygodniem, w ostatniej zbiórce datków wspomagających o. Wojciecha uzyskaliśmy kwotę 2130 zł. Zostanie ona przekazana w tych dniach o. Wojciechowi. Za wszystkie ofiary złożone na ten cel serdecznie wszystkim dziękuję. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj wsparliśmy naszymi ofiarami złożonymi na tacę utrzymanie Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Za złożone ofiary serdecznie dziękuję.

2. Jutro już ostatnia w listopadzie modlitwa wypominkowa o g. 17.00. W ciągu całego roku modlimy się za zmarłych w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

3. Bardzo dziękuję s. Rozalii za przygotowanie wieczoru uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszym kościele. Było to nowe doświadczenie przeżycia spotkania ze Zbawicielem w takiej oprawie słowno-muzycznej. Za taką możliwość bardzo dziękuję – powinniśmy być otwarci na nowe drogi spotkań z Chrystusem.

4. W dzisiejszą pierwszą Niedzielę Adwentu weszliśmy w czas szczególnego oczekiwania na Przyjście Zbawcy. Naszą wrażliwość na przychodzącego Pana mogą ożywić w naszych sercach adwentowe Roraty. To niezwykła Msza święta przeżywana w tygodniu o brzasku dnia – w naszym kościele codziennie o g. 6.30, w soboty o g. 7.30. W niedziele Roraty się nie odbywają. Natomiast w czwartki szczególne zaproszenie na Roraty kierujemy do dzieci – będą to Roraty z ich udziałem, a także z niespodzianką o której dowiedzą się już w sam czwartek. Zapraszam serdecznie.

5. Także dzisiaj zachęcam wszystkich parafian do wielkodusznego wsparcia tych naszych parafian, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. W tym tygodniu będzie wystawiony karton, a także wypisane karteczki na których zostaną wyszczególnione artykuły spożywcze najpotrzebniejsze dla przygotowywanych świątecznych paczek. Za wszystkie przynoszone dary już teraz serdecznie dziękuję.

6. W II Niedzielę Adwentu tj. 4 grudnia przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym dniu będzie w naszym kościele przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek zarówno na potrzeby Kościoła na Wschodzie jak i na rzecz osób potrzebujących w naszej parafii.

7. Zapraszam na dzisiejsze kolejne spotkanie z Matką Marceliną – naszą Błogosławioną Patronką – w świetle Jej tekstów i wypowiedzi będziemy poznawać duchowość wielkiej świętej i niezwykłej wychowawczyni. Spotkanie odbędzie się w klasztorze Sióstr – początek o g. 19.00.

8. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny” i "Idziemy”.

wtorek,
29 listopada 2022